Kinë, bllokohen 11 minatorë nga përmbytjet

thumbs_b_c_1f3d9831eab32d2b9241c412abb6bb89

Share with:

FacebookTwitterGoogleLinkedInPinterest


Së paku 11 minatorë kanë mbetur të bllokuar në një minierë qymyri në Kinë si pajojë e përmbytjes nga uji .

Agjencia kineze e lajmeve Xinhua raporton se mbrëmë vonë uji kishte depërtuar dhe kishte përmbytur minierën në qytetin Tongcuen, në krahinën veriperëndimore Shanxi.

Ekipet për kërkim dhe shpëtim me anë të pompave të ujit po tentojnë të zhbllokojnë korridoret e mbushura me ujë për të depërtuar te 11 minatorët e bllokuar.

Më herët 56 minatorë të tjerë kishit arritur të dalin nga miniera.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *