Sulm ajror në një treg në Halep, 10 të vdekur

thumbs_b_c_b1fa88c78acd95ec77129ed2a6e27c31

Share with:

FacebookTwitterGoogleLinkedInPinterest


Sipas informacioneve që gazetari i AA-së ka marrë nga zyrtarët e mbrojtjes civile në Halep mësohet se një avion luftarak i ushtrisë ka sulmuar rajonin Sahur në lindje të Halepit, zonë e cila ndodhet nën kontrollin e opozitarëve.

Pas bombardimit mësohet se kanë humbur jetën 10 civilë nga të cilët shumica gra dhe fëmijë si dhe janë plagosur 30 persona të tjerë të cilët janë dërguar me ambulanca në spitalet çadër përreth në rajon.

Zyrtarët ndër të tjera kanë pohuar se në zonën e sulmuar ka patur dëme të mëdha materiale dhe se avionët luftarakë kanë kryer sulme edhe në rajone të ndryshme të qytetit.

Ndërsa në një sulm të ndërmarrë ditën e djeshme nga avionët rusë në lagjen Tarik el Bab të qytetit humbën jetën 12 persona dhe u plagosën 22 të tjerë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *