Tregtia, Obama takon Merkelin

thumbs_b_c_2342e002aef917e727164a55d3344fa4

Share with:

FacebookTwitterGoogleLinkedInPinterest


Presidenti amerikan Barack Obama ka mbërritur në Gjermani me shpresën se do të arrijë të nënshkruajë një marrëveshje të re tregtare me Bashkimin Europian.

“Nuk mund të them se do e ratifikojmë marrëveshjen në fund të këtij viti, por them se do e arrijmë atë. Nëse nuk e arrijmë këtë marrëveshje, tranzicioni politik në SHBA dhe Europë mund ta shtyjë për shumë kohë”, u shpreh Obama.

Gjatë takimit me kancelaren Angela Merkel ai tha se SHBA dhe BE kanë nevojë të ecin bashkë dhe se rruga që Gjermania po ndjek për çështjen e refugjatëve, është e drejtë.

/ Top Channel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *